Osterreichischer Sekt, Ernte 2007

Osterreichischer Sekt, Ernte 2007 staat er te lezen op het etiket van de fles die ik momenteel aan het proeven ben. Het is dus een Oostenrijkse schuimwijn, gemaakt volgens de traditionele methode van het Weingut Leth. Deze is meer bepaald van de Pinot Noir druif, een blanc de Noirs dus.

Nu moet je mij al een hele tijd niet meer vertellen dat we de Oostenrijkse wijnen met meer dan gewone interesse in de gaten moeten houden. De kwaliteit die ons de laatste jaren van dat land aan het toestromen is, is eerlijk gezegd adembenemend!

Het Weingut Leth is al enkele jaren een gevestigde waarde in ons land en hoeft niet echt nog verder betoog. Anderen volgen of waren ze al voor.

Zo heb ik onder andere besloten de wijnen van Triebaumer uit Burgenland gaan op te volgen. Later misschien meer hierover.

Even terug naar de Sekt, ofte schuimwijn die hier mijn lippen heeft beroerd en mijn smaakzin op uiterst aangename manier heeft geprikkeld. Wat onmiddellijk opvalt, is de uiterst fijne pareling en de bijzondere intensiteit ervan. Ook de mousse (kraag) houdt voldoende lang stand. Belovend dus vanuit visueel standpunt.

Het ruiken vind ik persoonlijk steeds het moeilijkste bij een schuimende wijn…het koolzuur beneemt meestal alle tastzin, gevolgd door het gist. Pas nadien kan je andere geuren vrijwaren. Ik dit geval heb ik geluk want er komen vanaf de aanzet onmiddellijk de kleine vruchtjes opzetten, framboosjes en myrtilles.
Proeven dan maar met een uiterste waakzaamheid voor de CO2! Deze is helemaal niet agressief, zacht zelfs en geeft naar het einde toe zelfs een licht zalvend gevoel. Heerlijk fris en vooral zeer zuiver van smaak.
Alweer ben ik zeer aangenaam en prettig verrast door Oostenrijk.

Strauss hoeft zich voor het eerst, wat wijn betreft, nog niet om te draaien in zijn graf! Zijn nalatenschap is verzekerd want als er één ding is dat je momenteel met zekerheid kan stellen is dat: Oostenrijkse wijn walst!

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

%d bloggers liken dit: